English version
Drukuj

Łukasiewicz - IChP partnerem merytorycznym Sympozjum CHEMIA 2020

Sympozjum CHEMIA 2020Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej został partnerem Merytorycznym XXVI Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2020, które odbyło się w Płocku w dniach 29-30 stycznia 2020 r.
Spotkanie, organizowane przez BMP, wydawcę czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu branżowego kierunekCHEMIA.pl, gromadzi co roku ok. 400 przedstawicieli przedsiębiorstw z branży chemicznej, rafineryjnej, instytucji i firm oferujacych nowoczesne rozwiązania i technologie dla przemysłu.

W programie XXVI Sympozjum CHEMIA 2020, zaplanowano dwie debaty. Moderatorem debaty "Skąd czerpać wiedzę i inspiracje do rozwoju polskiego przemysłu?" był dr inż. Paweł Bielski, Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Chemii Przemysłowej.

Podczas debaty będą poruszane takie zagadnienia, jak m.in.: plan rozwoju branży chemicznej, petrochemicznej i rafineryjnej; badania własne czy współpraca z nauką i startupami; skąd czerpać środki finansowe na projekty badawczo-rozwojowe; nowe modele biznesowe oparte na innowacyjności; produkt innowacyjny – jak w praktyce wygląda jego tworzenie.

KICHP - dr BIELSKIolejnej debacie pt. "Przed nami transformacja energetyczna. Czy wodór to paliwo przyszłości?" przewodniczył prof. dr hab. inż. Jacek Kijeński z Politechniki Warszawskiej.

W czasie Sympozjum zaplanowano pięć sesji tematycznych:
  • Współczesne wyzwania i szanse rozwoju polskiej chemii. Jakie nadchodzą zmiany?
  • Sięgać po nowe technologie. Praktyczny wymiar chemii
  • Aktualne trendy - z jakich rozwiązań skorzysta przemysł?
  • Sektor chemiczny i petrochemiczny. Wciąż konkurencyjny?
  • Chemia na zmieniającym się rynku.

Honorowym Gospodarzem sympozjum CHEMIA był tradycyjnie PKN ORLEN S.A.

fot. 123rf.com
link do debaty: DEBATA-CHEMIA_2020


Pozostałe aktualności...