English version
Drukuj

Instytut na giełdzie innowacyjnych pomysłów ARP Innovation Pitch

logo Innovation Pitch

14 grudnia 2017 r. w Centrum Konferencyjnym Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyła się XIII edycja Forum ARP Innovation Pitch organizowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Tym razem gospodarzem chemicznych warsztatów innowacyjnych pomysłów była Grupa Azoty Puławy, jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie.


Ideą Innovation Pitch jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań będących odpowiedzią na wyzwania formułowane przez gospodarzy wydarzenia. Jak podkreślił Paweł Pacek, wicedyrektor ARP, w działaniach podejmowanych przez Agencję w ramach organizacji Innovation Pitch nie chodzi o przyznawanie dotacji, ale o umożliwienie małym i średnim przedsiębiorstwom nawiązania kontaktów biznesowych z przemysłem.

ICHP - ARP Innovation Pitch XII 2017W grudniowej edycji Grupa Azoty Puławy poszukiwała rozwiązań zawierających się w czterech obszarach: nawozy, biotechnologia – z wykorzystaniem surowców roślinnych oraz rozwój produktów przyjaznych środowisku; produkty i technologie zapewniające optymalizację efektywności procesów produkcji spółki.


Oferta zgłoszona przez Instytut Chemii Przemysłowej „Ekologiczny Biostymulator Roślin – wspomaganie procesów życiowych w połączeniu z ochroną przed rozwojem patogenów”, będąca odpowiedzią na wyzwanie z zakresu biotechnologii – znalazła się wśród dziesięciu finalistów wyłonionych przez ekspertów Grupy Azoty Puławy do prezentacji podczas uroczystego Forum Innovation Pitch.

Po prezentacjach odbyły się tzw. sesje stolikowe, podczas których eksperci zadawali szczegółowe pytania dotyczące zgłaszanych technologii. W wydarzeniu ze strony Instytutu uczestniczyły: dr inż. Katarzyna Kurzepa, dr inż. Jolanta Janiszewska (prelegent) oraz dr inż. Ewa Śmigiera.

Czy zaprezentowany projekt, opisujący technologię ekologicznego sposobu wytwarzania mieszaniny substancji aktywnych biologicznie, zdolnych do wspomagania procesów życiowych roślin w połączeniu z ochroną przed rozwojem patogenów, ma szansę na wdrożenie w puławskich Azotach, okaże się na początku przyszłego roku.


Iwona Lisek-Woubishet

fot. ARP, Panorama Lubelska


Pozostałe aktualności...